Postaw na aktywny wypoczynek

Lato zbliża się dużymi krokami. Część z nas jest spragniona normalnych wakacji. Bez znaczenia, czy zdecydujemy się na wakacje w granicach naszego kraju, czy za granicą, warto zwrócić uwagę na to, co będziemy robić podczas wypoczynku.

Wiele również zależy od tego, z kim wybieramy się na urlop. Jeżeli wybieramy się z dziećmi, warto zadbać o rozrywki dla nich, lecz nie zapominać również o sobie i znaleźć chwilę na reset. Świetną formą spędzania urlopu z rodziną, z przyjaciółmi, z drugą połówką, a nawet samotnie jest aktywny wypoczynek.

Ciekawym wyborem są sporty wodne. Ciepła, letnia pogoda pozwala na dodatkową ochłodę w wodzie. Jedną z interesujących propozycji jest pływanie deską z wiosłem. Nietuzinkowa atrakcja na pewno nie będzie nudna! Jest to wymagający sport, który należy opanować z instruktorem, jednak dający wiele radości.

Dmuchana deska typu SUP do pływania umożliwia stanie na niej i odpychanie się z wiosłem. Podstawową rzeczą do pływania na stojąco jest deska z wiosłem. Patrząc na warunki pogodowe, w chłodniejszy dzień dla własnego komfortu warto zaopatrzyć się również w piankę pływacką.

Długa deska z wiosłem stała się częstym widokiem na polskich jeziorach. Ten sport jest na tyle wyjątkowy, że podczas pływania stoimy na desce, a nie siedzimy jak np. w przypadku kajakarstwa.

Aktywność na desce typu SUP jest spokojniejsza niż w przypadku innych bardziej wymagających sportów wodnych. W pływaniu w pozycji stojącej na desce nie potrzebujemy szukać wiatru, ponieważ odpychamy się wiosłem.

Deska SUP często towarzyszy wypoczywającym przez cały urlop. Dzięki swojej dmuchanej teksturze często jest wykorzystywana do wypoczynku, jogi, a nawet spożywaniu na niej posiłków. Obecnie na rynku mamy dostępne wiele modeli, które zachwycą swoją oryginalnością.

Warto zwrócić uwagę na to, ze deska z wiosłem jest idealnym połączeniem wypoczynku z aktywnością fizyczną. Jest to wysiłek skierowany do osób, które żyją szczególnie intensywne. Stresujący tydzień pracy, przemęczenie i permanentny stres nie wpływają dobrze na nasz organizm. Stając na dmuchanej desce, mamy niesamowite poczucie ciszy. Słyszymy delikatny szum wody, a cały świat dookoła nas zwalnia. Oprócz tego, większość części naszego ciała w tym momencie aktywnie pracuje.

Wiosło w towarzystwie deski ułatwia nam zwiedzanie. Osoby posiadające afisze na badacza powinny się zapoznać z tym sportem, ponieważ dzięki niemu będą w stanie opłynąć niemal cały zbiornik wodny, dokonując nowych odkryć w niecodzienny, lecz interesujący sposób.